Статья - СМИ о ДСС - Пресс-служба - Днепроспецсталь
Українська версіяРусская версияEnglish versionПоискКарта сайта
Статья - СМИ о ДСС - Пресс-служба - Днепроспецсталь
КомпанияСоциальная ответственностьПродажиЗакупкиПресс-служба
Новости
Выставки и конференции
Корпоративное издание "Электрометаллург"
Информационные материалы
ГодМесяц
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь

25 Ноября
Результати оцінки КСВ сайтів топ-100 компаній в Україні

http://www.csr-review.net

21 листопада Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (КСВ) представив Індекс КСВ прозорості веб-сайтів найбільших компаній в Україні.

Індекс Прозорості – це оцінка веб-сайтів компаній на предмет розкриття інформації та діяльності в сфері корпоративної соціальної відповідальності.

Учасниками оцінювання в 2013 році стали 88 компаній, які мають веб-сайти українською чи російською мовами (або україномовні сторінки на сайтах материнської міжнародної компанії). Серед них - 26 компаній, які не були представлені в Індексі-2012

Рівень прозорості сайтів найбільших компаній України підвищився порівняно з показником 2012 р., але усе ще залишається критично низьким — 16,9%. Найбільш відкритим і прозорим є сайт компанії ДТЕК (80% розкриття інформації). «Найбільшим проривом» стала компанія СанІнБев, що покращила свій результат на 50 позицій (порівняно з 2011 роком). Компанії стали удосконалювати свої практики соціальної відповідальності. Порівняно з результатами минулого року 13 компаній підвищили свій рівень прозорості. Рівень відкритості зріс більш ніж удвічі у таких компаній, як «САН ІнБев Україна», «Нестле Україна», «Нібулон».

Проведене оцінювання зафіксувало відсутність в Україні широкої практики підготовки нефінансових звітів компаніями. Кількість звітів, підготовлених найбільшими компаніями України, незначна. Так, у 2011 р. 16 компаній розмістили нефінансові звіти на власних веб-сторінках, у 2012 р. — 9 компаній, у 2013 р. — 13 компаній.

Серед головних складових соціальної відповідальності найбільше уваги компанії приділяють висвітленню питань роботи з персоналом (58% компаній висвітлює свою політику в сфері трудових відносин). Трохи менша частка компаній (44%) висвітлюють власну політику у сфері охорони довкілля; третина компаній (37%) — діяльність у сфері розвитку громад. Найменше приділяється увага висвітленню політики з питань етики та дотримання прав людини, антикорупційній політиці та діалогу із зацікавленими сторонами. Компаній не висвітлюють результати своєї КСВ стратегії, тільки п’ята частина компаній надає інформацію за показниками діяльності з КСВ.

За результатами секторального аналізу найвищий рівень прозорості продемонстрували, як і у минулому році, компанії сфери комунікацій. Існують також певні секторальні відмінності у висвітленні КСВ, які пов’язанні зі специфікою компаній. Так, на сайтах компаній електроенергетики, сектору «нафта і газ», важкої промисловості розміщується інформація про політику з безпеки праці та охорони довкілля. Загальною тенденцією у висвітленні зусиль із КСВ компаній харчової промисловості/сектору FMCG є акцент на висвітлені питань відповідальності перед споживачами/клієнтами за якість продукції, маркетингових стратегій та пропаганда принципів здорового харчування. Транспортні підприємства найчастіше надають інформацію про вплив своєї політики на робочі місця (враховуючи наявність розгалуженої соціальної інфраструктури), а агропромислові підприємства — про охорону довкілля.

Результати Індексу прозорості компаній України

1 ДТЕК

2 «АрселорМіттал Кривий Ріг»

3 СКМ

4 «Оболонь»

5 «Метінвест»

6 «Карлсберг Україна»

7 «Київстар»

8 «Інтерпайп Україна»

9 «Дніпроспецсталь»

10 «ОККО-Бізнес»

11 «САН ІнБев Україна»

12 «Нестле Україна»

13 «Нібулон»

14 «МТС Україна»

15 «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»

16 «Імперіал Тобакко Україна»

16 «Індустріальний Союз Донбасу»

18 «Кернел Трейд»

18 «Центренерго»

20 «Миронівський хлібопродукт»

20 «Крафт Фудз Україна»

***

Про Індекс прозорості: базується на методології компанії BeyondBusiness (Ізраїль). Відмінність Індексу від інших рейтингів з КСВ полягає в тому, що об’єктом оцінки є веб-сайт компанії. Веб-сайти компаній оцінювались за 4 основними критеріями: Звітність (наявність нефінансового звіту, підготовленого за стандартом Глобальної ініціативи зі звітності, Глобального договору ООН або іншими стандартами) – 40% від загального результату; Зміст (розкриття інформації за основними сферами КСВ) – 35% від загального результату; Навігація (зручність користування сайтом) – 10% від загальної інформації; Доступність (мова, контактна інформація) – 15% від загального результату.

Версия для печатиВерсия для печати